Piosenki

Na tej stronie znajdziecie wszystkie piosenki, które są w projekcie “Strachy, Zmory i Upiory” oraz na płycie CD wraz z opisem autorów.

Sara Egwu-James

Potworna piosenka

Tytuł „potworna piosenka” to gra słów mająca zainteresować odbiorcę. Tekst opowiada o poczuciu bezpieczeństwa, które daje bliskość drugiej osoby. Obecność mamy pozwala przezwyciężyć wszystkie nasze lęki czy też tytułowe potwory. Dzięki mamie czujemy się zawsze bezpiecznie.

Wiktoria Czwartosz

Aniele Boży

To znana praktycznie wszystkim modlitwa – prośba o opiekę.

Adam & Adrianna Kordowscy

Jedyneczka – zmora dziecka

Żartobliwa piosenka o najgorszej szkolnej ocenie i o pomysłach dzieci, jak się jej pozbyć.

Julia Biłek

Książka

Opowiada o miłości do literatury. Jeśli zaszczepimy w dziecku pasję do czytania, to zostanie ona z nim już na całe życie.

Nela Zawadzka

Po co się uczyć?

Nawiązuje do trudnego tematu ilości zajęć dzieci w szkole. Z jednej strony każdy chciałby mieć jak najwięcej wolnego czasu, z drugiej obowiązki szkolne, prace domowe powodują, że tego czasu zawsze brakuje. Piosenka zwraca uwagę na to, że życie pozaszkolne, to często ważniejsza lekcja, niż nauka w szkole.

Lila Wassermann

Mały brzdąc

Wiersz dla najmłodszych dzieci opowiadający o codziennych obowiązkach domowych i pomocy rodzicom.

Klaudia Łacka

Kawałek nieba

Utwór o prostej i niewymagającej wierze. Piosenka opowiada również o miłości i nadziei, czyli najważniejszych dla każdego człowieka odczuciach. 

Zuzanna Dudek

Tycie marzenia

To próba zastanowienia się nad tym, jakie marzenia są tak naprawdę ważne. Choć marzyć trzeba, to jednak uczucia i bliskość rodziny jest najważniejsza. 

Daria Domitrz & Antek Scardina

Pierwsze miłości

Pierwsza miłość to niepewność, strach, nadzieja, oczekiwanie. Tysiące uczuć ścierających się ze sobą. W natłoku tych uczuć bardzo łatwo się zagubić i bardzo trudno się zdobyć na pierwszy krok, aby wyznać komuś miłość. Piosenka w stylu musicalowym zwraca uwagę na to, jak trudny, a jednocześnie jak niesamowicie piękny jest to moment w życiu każdego z nas.

Sara Egwu-James

Ja i UFO

To żartobliwy tekst o wyimaginowanej wizycie kosmitów na ziemi. Wizycie, która wydarza się w dziecięcej wyobraźni. Pokazuje nam, że nasza wyobraźnia nie jest niczym ograniczona.

Jagoda Różycka & Kacper Siekirka

W ciszy nocy

To kolejna piosenka na płycie opowiadająca o miłości, tym razem dodatkowo porusza problem nieśmiałości. Często przecież nie potrzeba słów, aby wyrazić to, co się czuje. Wystarczy spojrzenie, gest, codzienna obecność. Miłość można odczuwać na wiele sposobów, a znalezienie klucza do jej wyrażenia, to zadanie indywidualne dla każdej osoby.

Antek Scardina

Najpiękniejsze piosnki

Wiersz o miłości napisany przez Adama Asnyka, który zwraca uwagę na to, że każde słowo wypowiedziane przez drugą osobę, którą kochamy, jest jak najpiękniejsza piosenka.

Nela Zawadzka & Staś Kukulski

A-D-H-D

Piosenka, którą należy odczytywać na dwóch płaszczyznach – dziecięcej i dorosłej. Dziecięca mówi nam o potrzebie zabawy, szaleństwa, sportu w życiu każdego z nas, a dorosła zwraca uwagę o nadużywaniu przez niektórych określeń typu ADHD przy komentowaniu zabaw i zachowań dzieci. 

Daria Domitrz

W labiryncie wydarzeń

To właściwie parafraza całego życia człowieka, który codziennie stoi przed jakimiś wyborami. I od tego co wybierze, zależy jak potoczą się jego losy. Odwieczne pytanie – co jest ważniejsze serce czy rozum? W wieku kilkunastu lat nie zastanawiamy się nad takimi wyborami, jednak często okazuje się, że warto zawsze kierować się sercem.

Lila Wassermann

Kolorowy świat

Deszcz, burza, ciemności bardzo często wprawiają nas w ponury i smutny nastrój. A przecież tylko od nas zależy, jak będziemy patrzyli na świat. We wszystkim można znaleźć pozytywy. Piosenka Kolorowy świat daje nam jeden z wielu przepisów na poprawę nastroju.

Staś Kukulski

Bo ja kocham czekoladę

Prosta, wesoła, zabawna. Piosenka jak czekolada, jak słodycze – poprawia humor i sprawia, że chce się do niej wracać.

Wiktoria Zwolińska

Nasze spotkanie

To w swym przesłaniu piosenka o najtrudniejszej chwili naszego życia – o śmierci. Dzięki wierze – daje nadzieję. Opowiada o radości z tego, że nasza ziemska wędrówka dobiega końca i zaczyna się ta niewiadoma, której wszyscy kiedyś doświadczymy.

Gabriela Jeleń

Otwórz się na świat

To próba zwrócenia uwagi na życie dorosłych, którzy w natłoku codziennych, zwykłych spraw zapominają, że życie to coś więcej niż praca i pogoń za pieniędzmi. Często popada się w rutynę, z której niezwykle trudno później się wyrwać. A przecież świat ma do zaoferowania tak wiele. Wystarczy tylko otworzyć oczy.

← Projekt