Opinie o projekcie

Już dawno nie słyszałam tak profesjonalnie skomponowanej, zaaranżowanej i zaśpiewanej płyty z piosenkami dla dzieci i młodzieży. Na szczególną uwagę zasługują również wartościowe teksty, mówiące o miłości, przyjaźni, o pokonywaniu własnych lęków i słabości oraz o relacjach z Bogiem. Każda piosenka poprzedzona jest specjalną „Lekcją”, czyli słowną narracją wprowadzającą w tematykę danej piosenki, a ciekawie zaaranżowany akompaniament instrumentalny zapowiada klimat muzyczny danego utworu. Słucham tej płyty od prawie dwóch tygodni wraz z moimi dziećmi i muszę przyznać, że po trzech przesłuchaniach melodie i teksty refrenów bardzo szybko zapadły nam w pamięć. Czytaj więcej..

Renata Węgrzyn

Nauczycielka przedmiotów teoretycznych w Szkole Muzycznej I stopnia
przy SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Projekt Strachy, zmory i upiory od początku wzbudził moje zainteresowanie. Byłam ciekawa co z niego wyniknie. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Płyta, która jest tego efektem jest świetna. Dawno nie było na rynku muzycznym takiej ciekawej propozycji dla dzieci. Teksty, muzyka, rysunki, narracja – to spójna, przemyślana całość. Teksty piosenek poruszają ważne dla nas wszystkich tematy jakimi są miłość, przyjaźń, wiara, smutek, nasze obawy i ograniczenia. A przy tym teksty są pełne ciepła i humoru. Czytaj więcej..

Karina Długosz

Mama Uli, Pawła i Hani.

Płyta jest niezwykle pięknie wydana: urocze ilustracje, teksty piosenek i wprowadzenia do każdego utworu. Piosenki są bardzo ładne, melodie wpadające w ucho i mądre słowa na pewno spodobają się i dzieciom, i rodzicom, a nawet dziadkom. Dziękuję autorom tego projektu!

Teresa Zimna

Mateuszu! I cała ekipo strachów, zmor i upiorów ! Dawno nie słuchałam tak mądrych tekstów dla dużych i małych. Bardzo serdecznie gratuluję wspaniałego projektu pełnego profesjonalizmu, pasji i oddania :). Odkąd mam Was w swoim aucie poranki w drodze do pracy są bezbolesne :).

Kasia Mazur-Kina

Nauczyciel muzyki, pedagog specjalny.
Strachy zmory i upiory nie straszą – one uczą, bawią i wzruszają. Mądre teksty, ubrane w trafne nuty, zaśpiewane przez wspaniałe, zdolne dzieci i młodzież. Opowieści zawarte w tekstach trafią do młodszych i starszych. Płyta jest dla mnie bogatym źródłem inspiracji. Myślę, że może być przydatna w pracy pedagogicznej. Płyta jest dla mnie cenna także jako dla matki. Od kilku tygodni moja trzyletnia córeczka Zosia codziennie jej słucha, sama się o to dopomina. Zna testy piosenek i rozpoznaje je po pierwszych dźwiękach.
Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Kochane Dzieci warto mieć tą płytę w swoich zbiorach i zaprzyjaźnić się z tymi Strachami.

Iwona Zięba

Rodzic, pedagog, miłośnik muzyki.
Bardzo podobała mi się płyta “Strachy zmory i upiory”. Muzyka wpadająca w ucho przez co bardzo przyjemna w słuchaniu. Teksty piosenek łatwe w odbiorze przez dzieci, wspaniały pomysł z tą książeczką, będzie łatwiej nauczyć się słów. Myślę, że byłaby to bardzo dobra pomoc naukowa dla szkół i przedszkoli wykorzystywana na zajęciach muzycznych. Gratuluję pomysłu i wspaniałej realizacji!

Beata Kapcia

pracownik Przedszkola Samorządowego Nr 95 w Krakowie

Otwierając album „STRAC­HY, ZMORY I UPIORY” autorstwa Pana Mateusza Hrynkiewicza byłem trochę przerażony i myślałem sobie, że straszne będą piosenki tu zamieszczone. Jakież wielkie było me zdziwienie, gdy w trakcie słuchania kolejnych utworów zamiast lęku, moją duszę wypełniała nadzieja, radość i chęć czynienia dobra. Autor albumu prowadzi nas przez życie dyskretnie wymawiając podpowiedzi, które dodają siły, pomagają pokonywać trudności i nastrajają optymizmem. Pokazuje nam świat nieprzemijających wartości, ważnych w każdym wieku. Czytaj więcej..

Jacek Jarczyk

mgr pedagogiki specjalnej, informatyk, tyflopedagog
w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym
dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

“Strachy, zmory i upiory” to nie tylko bardzo dobra płyta z piosenkami dla dzieci, z muzyką wpadającą w ucho i tekstami niosącymi przesłanie, to przede wszystkim przemyślany projekt edukacyjny, który powinien znaleźć się w bibliotece każdej szkoły podstawowej. Osiemnaście utworów na osiemnaście lekcji, jednak nauka z nich płynąca pozostanie z dziećmi na całe życie. Szczerze polecam!

Agnieszka Cholewa

Nauczyciel języka polskiego

Ostatnia płyta Mateusza Hrynkiewicza ” Strachy zmory i upiory ” jest prezentem nie tylko dla dzieci i młodzieży. Z przyjemnością słucha się tej muzyki będąc dorosłym. Atutem jest nie tylko ciekawa muzyka ale i świetne teksty. Fajny pomysł to wprowadzenie narracji. Polecamy wszystkim serdecznie. Uważamy, że byłby to ciekawy pomysł na widowisko muzyczne.

Dorota i Marek Calikowie

Od momentu kiedy usłyszałam pierwszy utwór z płyty wiedziałam, że te piosenki zostaną ze mną na długo. Kiedy tylko dostałam swój egzemplarz, przesłuchałam całość za jednym razem i jestem wprost zachwycona! Mimo że płyta jest skierowana raczej do mniejszych dzieci, to jako “ta starsza” uważam, że każdy tu znajdzie coś dla siebie. Piękne historie o dorastaniu, miłości i wierze zdecydowanie chwytają za serce!

Karolina Kapusta

Serdecznie dziękuję za płytę, bardzo mi się podoba. Najbardziej “Bo ja kocham czekoladę” oczywiście 🙂 z moim rysunkiem i mojej koleżanki. Wieczorem przed snem włączam płytę i nuce piosenki razem z dziećmi. Pozdrawiam Pana Mateusza i wszystkich wykonawców.

Milena Brzyszczyk (9 lat)

Prześlij nam swoją opinię, a zamieścimy ją tutaj!

strachyzmoryiupiory@gmail.com

← Projekt